درباره ما

درباره ما

 

 به نام خداوند جان و خرد

کز این برتر اندیشه برنگذرد

آنچه که در این تارنما قصد ارائه آن را داریم، برداشت ها، درک ها و تجربیات شخصیمان از مطالعه آثار شمس تبریزی و مولانا، این دو ابر مرد تاریخ عرفان ایران و بی شک جهان است که بزرگان عرفان تاریخ بشریت در مقابل آنها سر ارادت فرود آورده اند.عرفایی که با چشم باطن از درون یک ذره تا عمق کهکشانها را دیده اند و به کشف قوانین معنوی و مادی هستی، از انرژی هسته ای گرفته تا فیزیک کوانتوم، اصل عمل و بازتاب عمل (کارما)، قانون تکامل، جاذبه، هالوگرام ها، فراکتال ها، تسلسل زمان-مکان و غیره نائل شده اند.

اندر دل هر ذره تابان شده خورشیدی
در باطن هر قطره صد جوی روان ای جان

(غزل 1868 مولانا)

 

این جهان کوهست و فعل ما ندا
سوی ما آید نداها را صدا

(مثنوی معنوی مولانا)

ما عشق و معرفت و آگاهی را تنها گریز برای نجات بشریت از گرداب خصلتهای بد اخلاقی، جنگ، مقابله ادیان، ماتریالیسم (مادی گرایی)، نیهیلیسم (پوچی گرایی)، استرس و افسردگی، خشونت، تروریسم و دیگر امراضی که دنیای امروزی بدان مبتلا شده است می دانیم و به شما نشان خواهیم داد که چگونه عرفان و معنویت را می توان برای حل مشکلات امروزی به کار بست و اینکه ریشه تمامی مشکلات بشری در فساد اندیشه و تباهی معنویت است.

تو مگو همه به جنگند و ز صلح من چه آید

           

تو یکی نه ای هزاری تو چراغ خود بر افروز

که یکی چراغ روشن ز هزار مرده بهتر

 

که به است یک قد خوش ز هزار قامت کوز

(غزل 1197 مولانا)

 

عرفان و شعر و موسیقی و هنر، ستون های سازنده فرهنگ این سرزمین است. ریشه درخت کهن پارسیان است که تمام دنیا را می توان زیر سایه آن نشاند و از میوه های آن همه را تغذیه کرد. فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، فرصتی بی نظیر در اختیار ما گذاشته اند تا به راحتی و با چند کلیک، به انبوهی از اطلاعات و معرفت ها دست پیدا کنیم و به پشتوانه گنجینه های این سرزمین (با داشتن زبان پارسی به عنوان کلید این گنجینه ها) به تعامل سازنده با دنیا بپردازیم. سخن، بزرگترین معجزه انسان است. با یک جمله می توان جان انسانی را نجات داد. هوش معنوی در همه ما به ودیعه گذاشته شده است، این بارقه الهی را در وجود خویش بیدار سازیم و دیگران را از این دریای بی پایان سیراب سازیم.

 

ای برادر تو همان اندیشه‌ای

      

ما بقی تو استخوان و ریشه‌ای

گر گلست اندیشهٔ تو گلشنی

 

ور بود خاری تو هیمهٔ گلخنی

(مثنوی معنوی مولانا)

 

بیایید تا دست در دست یکدیگر، هم دل و هم زبان، پیام عشق و معرفت ناب ایران را به گوش اهالی دهکده جهانی برسانیم و منش مولانایی را در هم زیستی و صلح ادیان در پهنه هستی جاری سازیم و گوش به ندای آسمانی نی شمس تبریزی و مولانا فرا دهیم و در رقص سماع گونه یادگار شمس، گردش ذرات هستی به دور هسته و کرات آسمانی به دور خورشید را تقلید کنیم و آتشی از عشق در عود جان خویش زنیم و با سوزاندن ناخالصیها، دود عود خود را به مشام عرش و فرش نشینان رسانیم. با خواندن و عمل به آموزه های شمس تبریزی و مولانا و دیگر عرفا، زنگار از رخ آیینه خویش بزداییم تا روح الهی به ودیعه گذاشته در وجودمان، به درخشش آید.

 

ای دلبر و مقصود ما ای قبله و معبود ما
آتش زدی در عود ما نظاره کن در دود ما

(غزل شماره 4 مولانا)

 

ترجمه ها و تفاسیری که از اشعار و جملات منتخب ارائه میشوند، همگی متعلق به نویسندگان آن ها است. لطفا در به اشتراک گذاری مطالب این تارنما، حق معنوی نویسندگان را در نظر بگیرید و حتما با ذکر منبع و نام نویسنده آنها را منتشر کنید. تمامی مطالب وب سایت از لحاظ حقوقی قابل پیگیری میباشد و شامل قانون حمایت از آثار مولفین است.

بدین وسیله از اساتیدی که در این حوزه تخصص دارند دعوت به عمل می آید تا با ارائه ترجمه ها و تفاسیر خود، ما را در این راه بی نهایت یاری رسانند.

همچنین از دوستان عزیزتر از جانی که در ساختن این سایت و بارگذاری مطالب آن به ما کمک کردند بسیار تشکر و قدردانی می کنیم و بدون شک کمک و یاری آنها اگر نباشد، این سایت و اهداف آن به نتیجه نخواهند رسید. کمترین کار، آوردن نام ایشان است:


1- خانم عذرا احمدزاده
2- جناب آقای مجید نیک سیرت

 

ای عشق برادرانه پیش آ
بگذار سلام سرسری را

(غزل 129 مولانا)

 

 *****************************************************************************************************************

آدرس صفحات مجازی رسمی گروه شمس و مولانا در شبکه های اجتماعی به شرح زیر است:

تلگرام:
https://telegram.me/joinchat/AzPQXDwH-rLu7J3KY9QvWw

اینستاگرام:
https://www.instagram.com/shamsmowlana

فیس بوک:
https://www.facebook.com/shamsmowlana

*****************************************************************************************************************

در مورد انتخاب نام سایت و اینکه چرا واژه رومی را برای نام سایت انتخاب کردیم باید خدمت شما دوستان عرض کنم که لقب رومی را مسلمانان به مولانا داده اند و دقیقا مشخص نیست چه کسی برای اولین بار این کار را کرده است اما غربی ها در بررسی آثار مولانا ابتدا با این نام آشنا شده اند و به همین نام مولانا در غرب شناخته می شود و ما هم به دلیل آنکه سایت دو زبانه است و مخاطبان انگلیسی زبان داریم، به منظور آشنایی قبلی آنها همین نام را انتخاب کردیم. کما اینکه خود وازه مولانا هم فارسی نیست و عربی است و نام به حساب نمی آید بلکه لقب مولانا است و ابتدا اسم عام بوده و به معنای "سرور ما" است و بعدا اسم خاص و متعلق به ایشان شده است و اسم اصلی ایشان جلال الدین محمد بلخی است. در هر صورت کسانی که تلاش می کنند تا ایشان را به هر کشور دیگری متعلق بدانند باید آگاه باشند که وطن مولانا در دل دوستداران حقیقی ایشان است کما اینکه فرموده اند: "من این جسم نیستم بلکه آن خوشی هستم که در باطن مریدان از کلام من سر می زند." و مسلما خوش به حال کسانی که زبان فارسی بلد هستند و می توانند آثار ایشان را مطالعه کنند.

 

نحوه استفاده از این سایت:

 

به امید خدا قصد داریم این وبسایت را مرجع تخصصی برای آثار شمس و مولانا بسازیم. مطالب بسیار زیاد و متنوعی در سایت در حال بارگذاری است و برای پیدا کردن و استفاده از آنها چند نکته را خدمت دوستان اعلام می کنم:

1 - شرح اشعار مولانا در حال نوشته شدن است و این شرح ها از ابتدا نوشته می شوند یعنی مثلا برای مثنوی از دفتر اول بخش اول یا برای غزلیات از غزل شماره یک. برای پیدا کردن مطالبی که شرح دارند، کافی است کلمه شرح را در قسمت جست و جوی سایت وارد کنید. یا اگر به دنبال شرح غزل ها هستید کافی است واژه شرح غزل را سرچ کنید. به همین ترتیب شرح مثنوی و شرح رباعی.

2 - دکلمه اشعار و متن های در سایت در حال بارگذاری است. برای پیدا کردن اشعاری که دکلمه دارند کافی است واژه های دکلمه یا دکلمه مثنوی یا دکلمه غزل را سرچ کنید.

3 - اگر به دنبال غزل یا رباعی خاصی هستید کافی است دو یا سه کلمه از آن را در قسمت سرچ سایت وارد کنید. البته سعی کنید کلماتی که دارای پسوند و پیشوند "ها"، "می"، "ست"، "اش" ... هستند را سرچ نکنید چون ممکن است به کلمات چسبیده باشند و پیدا نشوند. اگر به دنبال شماره خاصی از اشعار هستید می توانید مثلا واژه غزل 333 یا رباعی 555 را سرچ کنید.

4 - اگر به دنبال پیدا کردن و مطالعه داستان ها هستید، کافی است واژه داستان های مثنوی معنوی را در سایت سرچ کنید تا تمامی داستان ها برای شما نمایش داده شوند. ضمن اینکه در حال شماره گذاری کردن داستان های مثنوی به ترتیب از ابتدا هستیم. بدین صورت که اگر مثلا عبارت "پنجمین داستان مثنوی" را سرچ کنید، داستان پنجم را به شما نمایش می دهد و به همین ترتیب بقیه داستان ها.

5 - تا حد ممکن مقاله های اساتید معتبر در زمینه اشعار مولانا در سایت قرار داده می شود. کافی است نام آن ها را در سایت سرچ کنید.

6- تصنیف هایی که از روی اشعار مولانا ساخته شده اند را کم کم در سایت قرار می دهیم. برای پیدا کردن آن ها کافی است واژه تصنیف را سرچ کنید.

7 - اگر به دنبال شنیدن صدای خواننده خاصی از روی اشعار مولانا هستید، کافی است اسم خواننده خود را سرچ کنید مثلا "استاد شهرام ناظری"، "استاد محمدرضا شجریان"، "علیرضا قربانی" ...

 

از صمیم قلب دعا می کنم که این مجموعه گامی در جهت معرفی و شناخت بیشتر و بهتر شمس تبریزی و مولانا برای شما دوستان و همراهان و خوانندگان عزیز باشد.

 اگر تمایل دارید در سایت عضو شوید و مطالب سایت در زمان به روز رسانی برای شما ایمیل شود، لطفا به آدرس [email protected] یک ایمیل خالی برای ما ارسال کنید.

 

تعدادی از آثار احسان اشرفی:

1- اصول و مفاهیم پرواز- انتشارات نشر طراح- سال 1382- (ترجمه اولین کتاب در مورد فیزیک پرواز در ایران).

2- مقدمه ای بر علوم فضایی و کاربردهای سفینه های فضایی (انتشارات دیباگران تهران، 1388- اولین کتاب در مورد علوم فضایی در ایران)

3- رویای من برای ستارگان- زندگی نامه انوشه انصاری، اولین فضانورد ایرانی( ترجمه، ناشر مولف- 1390)

4- هنر شاد زیستن با چی کونگ (ترجمه، به همراه استاد عباس حمزوی-1389)

5- هوش معنوی - از مدیریت تا رهبری در زندگی شخصی - ناشر دانژه - آذر 1395

 

مانا مهر باشید

احسان اشرفی

1394/10/09

 

 

 *********************************************************************************************************************

اطلاعات تماس (فقط جهت موارد مربوط به بخش فروشگاه سایت):

اصفهان-سه راه حکیم نظامی-روبه روی پل هوایی حسین آباد-کوچه سجادیه 1- مجتمع باران-واحد آ9- کد پستی  8174763116

تلفن: 03136243599

شماره همراه: 09132121681

ایمیل [email protected] 

اطلاعات صاحب نماد الکترونیکی:

 وبسایت شمس و مولانا - احسان اشرفی

 ************************************************************************************************************************

قوانین و مقررات استفاده از فروشگاه اینترنتی سایت شمس و مولانا

 

استفاده شما از فروشگاه اینترنتی "سایت شمس و مولانا " و سفارش كالا از این پایگاه به معنی توافق کامل شما با شرايط و قوانین زیر تلقی می گردد:

خرید کالا از فروشگاه اینترنتی " سایت شمس و مولانا " بر مبنای قوانین و آئین نامه های موجود در مورد تجارت الکترونیک و با رعایت کامل تمام قوانین جمهوری اسلامی ایران صورت می پذیرد.

فروشگاه اینترنتی " سایت شمس و مولانا  "  به منظور ارائه محصولات فرهنگی مرتبط با دامنه فعالیت این سایت ایجاد شده است.

وب سایت " شمس و مولانا" مسئولیت ارائه کالاهای الکترونیکی و غیر الکترونیکی خود را می پذیرد و متعهد می شود که کالاهای ارائه شده دقیقا منطبق با تصویر و شرح کالا باشد.

 

سایت "شمس و مولانا" به هیچ وجه اطلاعات منحصر بفرد کاربران را به اشخاص و طرفين غیر واگذار نخواهد نمی کند و ضمنا با استفاده از آخرین فن آوری ها متعهد است حتی المقدور از حريم شخصی کاربران دفاع کند.

كاربران متعهد هستند که در دسترسی به فروشگاه اینترنتی "شمس و مولانا" مقاصدی خارج از حوزه سفارش اینترنتی کالا را دنبال نکنند.

خدمات و محتويات این سايت، صرفا براى استفاده شخصى و غير تجارى شما عرضه شده است. هر گونه سوء استفاده از اين اطلاعات پيگرد قانوني خواهد داشت و هيچ فرد حقيقي، حقوقي يا سايتي به هيچ عنوان نمي تواند از اطلاعات و محتویات موجود در سايت براى فروش، توليد مجدد يا ايجاد ترافيك در سايت خود استفاده نمايد. اگر مايليد از سرويسها و محتويات سايت جهت مقاصد تجارى استفاده نماييد لازم است از قبل به ما اطلاع دهيد. براى اين كار لطفا با ما تماس بگيريد. 

كاربران باید هنگام سفارش كالاي مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحيح و به طور كامل پر نمايند. بديهي است درصورت ورود اطلاعات ناقص يا نادرست، سفارش كاربر قابل پيگيري و تحويل نخواهد بود.

مالکیت معنوی محتويات فروشگاه اینترنتی "شمس و مولانا" شامل قانون حق تکثير شده و متعلق به فروشگاه اینترنتی " شمس و مولانا " مي باشد. 
© کليه حقوق محفوظ است. سال 1396 خورشیدی.

 

ارتباط با کاربران 

تنها مرجع رسمی مورد تاييد ما برای ارتباط با شما، پايگاه رسمی اين سايت www.shamsrumi.com . ما با هيچ روش ديگری جز ارسال ایمیل از طرف آدرسهای رسمی و تاييد شده در سايت، با شما تماس نمی گيريم  مگر آنکه پیشاپیش به اطلاع شما برسانیم.
برای تماس با فروشگاه اینترنتی "شمس و مولانا" ، فقط آدرس های ايميل ذکر شده در بخش تماس با ما مجاز می باشند. اگر می خواهيد برای ما نامه بفرستيد فقط به اين آدرسها ايميل کنيد.

 

فروش و تحویل سفارش

مکان و زمان تحویل کالا توسط کاربر:

سفارش دهنده در فروشگاه اینترنتی "شمس و مولانا" به عنوان فروشنده متعهد است با رعایت روش های مشخص ارسال کالا ( از جمله هزینه های مربوطه)، سفارش را در آن مکان و زمان مشخص تحویل دهد. در صورت عدم حضور سفارش دهنده در مکان و زمان تعیین شده، فروشنده هزینه های مربوطه را از خریدار طلب خواهد نمود.

در صورتي كه تامين كننده و صاحب برند به دلايلي خارج از اراده و اختيار خود، توان تحويل كالا در موعد مقرر را نداشته باشد و طرفين درباره يك زمان جديد به توافق نرسند، خريدار حق دارد بدون هيچگونه هزينه اي سفارش را فسخ نمايد.

ارزش کالا یا کالاهای سفارش داده شده طبق فهرست قیمت سایت محاسبه شده و شامل کلیه مالیات ها و عوارض فروش خواهد بود. هزینه مالیات ارزش بر افزوده در صورت عدم قید شدن در سایت صفر ریال محاسبه شده است. تنها مبلغی که در موارد معین به ارزش کالا اضافه می شود، هزینه ارسال و بیمه کالا خواهد بود.

سفارش دهنده با گرفتن کالای ارسال شده و امضای برگه دریافت کالا، رضایت خود را از نوع، تعداد و سلامت کالا ابراز می نماید.

مدت گارانتي و نام شركت ارائه دهنده خدمات پس از فروش در قسمت توضيحات هر كالا ذكر شده است. در صورت عدم درج موارد مذكور در اين قسمت، گارانتي براي آن كالا وجود ندارد.

 

شرایط برگشت کالا

هرگونه نقص و عيب فني کالا، بايد در مدت 48 ساعت پس از دريافت كالا حتي در روزهاي تعطيل از طريق تلفن "09132121681 " یا ایمیل [email protected]  اعلام شود تا مشكل فوراً بررسي و در صورت اثبات نقص، تعمير يا جايگزين گردد. بديهي است پس از 48 ساعت هيچ اعتراضي پذيرفتني نيست.

شرایط برگشت کالا:

کالا در صورت تحویل درست و سالم بودن به هیچ عنوان برگشت داده نمی شود. لطفا در انتخاب خود دقت کنید.

قیمت کالا

آخرین قیمت کالا در سایت درج شده است و پس از خرید تغییر داده نمی شود.